Nia ang mga celebrity nga klaro na ang kadaugan sa local position sa kadako sa ilang mga labaw ug ang ilang standing base sa partial, unofficial results sa Comelec nga nakutlo sa ABS-CBN Halalan Results as of May 11, 2022.

EJAY FALCON (Vice Governor, Oriental Mindoro)

LUCY TORRES-GOMEZ (Mayor, Ormoc City)

DANIEL FERNANDO (Governor, Bulacan)

VERGEL MENESES (Re-electionist Mayor, Bulacan, Bulacan)

YUL SERVO (Vice Mayor, Manila)

ARJO ATAYDE (Congressman, First District Quezon city)

DODOT JAWORSKI (Vice Mayor, Pasig City)

RICHARD GOMEZ (Congressman, 4th District, Leyte)

FRANZ PUMAREN (Congressman, 3rd District, Quezon City)

JOLO REVILLA (Congressman, 1st District, Cavite)

LANI MERCADO (Congresswoman, 2nd District, Cavite)

CUTIE DEL MAR (Congresswoman, Cebu City-North)

JASON ABALOS (Board Member, 2nd District Nueva Ecija)

JAMES YAP (No. 4 Councilor, San Juan city)

ERVIC VIJANDRE (No. 5 Councilor, San Juan City)

VANDOLF QUIZON (No. 6 Councilor, First District, Paranaque)

AIKO MELENDEZ (No. 5 Councilor, 5th District, Quezon city)

ANGELU DE LEON (No.1 Councilor, Pasig city)

ALFRED VARGAS (No. 2 Councilor, 5th District, Quezon city)

LOU VELOSO (No. 4 Councilor, 6th District, Manila)

JHONG HILARIO (No. 1 Councilor, 1st District, Makati City)

JC PARKER AGUAS (No. 2 Councilor, Angeles, Pampanga)

NASH AGUAS (No. 2 Councilor, Cavite city)

RODERICK PAULATE (No. 7 Councilor, 2nd District, Quezon city)

JOMARI YLLANA (No. 8 Councilor, First District, Paranaque)

BOBBY ANDREWS (No. 8 Councilor, 4th District, Quezon City)

DONDON HONTIVEROS (No. 1 Councilor, Cebu City-South)

Samtang ang mosunod mao ang mga celebrity nga hanap nang makasud pa o mga nangapildi kay tingali dili pa nila panahon.

ANGELICA JONES (No. 2 Congresswoman, 3rd District, Laguna)

IMELDA PAPIN (No. 3 Governor, Camarines Sur)

ALVIN PATRIMONIO (Gilubong sa pagka-Mayor sa Cainta, Rizal)

TERI ONOR (No. 3 Vice Mayor sa Abucay, Bataan)

RAYMOND BAGATSING (Gilubong sa pagka-Vice Mayor sa Manila)

BUBOY FERNANDEZ (Re-electionist Vice Mayor sa Polangui, Albay apan No. 3 ra)

ELMER CABAHUG (No. 2 Vice Mayor, Mandaue City)

LONG MEJIA (No. 5 Board Member sa Bulacan)

ARCI MUÑOZ (No. 12 Councilor, Cainta, Rizal)

DENNIS PADILLA (No. 13 Councilor, 2nd District, Caloocan)

ALI FORBES (No. 10 Councilor, 6th district, Quezon City)

NIÑA MABATID (No. 2 Congresswoman, Cebu City-North)

CLAUDINE BARRETTO (No. 16 Councilor, Olongapo city)

RICHARD YAP (No. 3 Congressman, Cebu City-North)

INSOY NIÑAL (No. 10 Councilor, Pinamungajan, Cebu)

ROGER SERNA (No. 21 Councilor, Oslob, Cebu)

ROY EMPLEO (No. 22 Councilor, Cebu City-North)

GREGY MAGDADARO (No. 10 Councilor, Ginatilan, Cebu)